آخرین وبلاگ, وبلاگ

سوالاتی درباره لیزر موی زائد،حقایق و شایعات

لیزر موی زائد

آیا لیزر موی زائد باعث ناباروری می‌شود؟

آیا حذف موی زائد با استفاده از لیزر باعث سرطان می‌شود؟

آیا رفع موی زائد با لیزر در حین بارداری مورد استفاده قرار می گیرد؟

اگر از روش های سنتی حذف مو، از قبیل تراشیدن، خسته شده اید، ممکن است علاقه مند به حذف موهایتان باشید. درمان های لیزر مو توسط یک متخصص پوست و یا متخصص واجد شرایط انجام می‌شود.لیزر با متوقف کردن فولیکول ها از رشد دوباره مو جلوگیری می کند. برای اکثر مردم، حذف موی زائد با لیزر ایمن است. این روش همچنین به هیچ عوارض جانبی درازمدت مرتبط نیست.

با این حال، بحث در مورد عوارض جانبی حذف موهای زائد وجود دارد. اگرچه بعد از لیزر کردن  عوارض جانبی موقت و جزئی ممکن است رخ دهد، اما اثرات دیگر نادر است. فراتر از آن هرگونه ادعا درباره ارتباط به سلامت دراز مدت شما بی اساس است.

عوارض جانبی جزئی عادی هستند
حذف مو با استفاده از لیزرهای کوچک و گرمای بالا کار می کند. لیزر ممکن است عوارض جانبی موقت بلافاصله پس از استفاده ایجاد کند. تغییرات پوست و تغییرات رنگدانه شایع ترین عوارض جانبی هستند.

قرمزی و تحریک

رفع موی زائد از طریق لیزر می‌تواند موجب تحریک موقت شود. همچنین ممکن است قرمزی و تورم ملایم در ناحیه تحت درمان مشاهده شود. با این حال، این اثرات جزئی هستند. آنها اغلب همان اثراتی هستند که شما ممکن است بعد از انواع دیگر حذف مو، مانند مصرف تیغ،موم انداختن و یا اپیلاسیون، متوجه شوید.متخصص پوست شما ممکن است قبل از این روش بی حسی موضعی را برای به حداقل رساندن این اثرات استفاده کند.سوزش کامل باید در عرض چند ساعت از روند درمان ناپدید شود. سعی کنید از بسته یخ استفاده کنید تا به کاهش تورم و درد کمک شود. اگر دچار علائم بیش از حد تحریک شدید یا اگر عوارض جانبی بدتر شود، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا لیزر موی زائد باعث ناباروری می‌شود؟
این نیز یک افسانه است که حذف مو با استفاده از  لیزر باعث ناباروری می شود. لیزر فقط سطح پوست را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین تابش  از این روش نمی تواند به هیچ یک از اعضای بدن نفوذ کند. اگر در حال حاضر سعی در باردار شدن دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

 

آیا حذف موی زائد با استفاده از لیزر باعث سرطان می‌شود؟

این ادعای واهی است که حذف موهای لیزر باعث ایجاد سرطان می شود. در واقع، با توجه به بنیاد مراقبت از پوست، این روش گاهی اوقات برای درمان انواع خاصی از ضایعات پیش سرطانی استفاده می شود.

 

آیا رفع موی زائد با لیزر در حین بارداری مورد استفاده قرار می گیرد؟
این روش در دوران بارداری توصیه نمی‌شود. این در درجه اول به دلیل این واقعیت است که هیچ مطالعات انسانی، ایمنی درمان موهای لیزر را در دوران بارداری ثابت نکرده است.

شما ممکن است  لیزر را برای مناطقی از موهای زائد که  بیش از حد در دوران بارداری شما رشد کرده است، بخواهید. مناطق رایج افزایش رشد مو شامل نوک سینه ها و شکم می شود. با این حال، در اغلب موارد، این موها خودشان می‌ریزند، بنابراین اگر شما صبر کنید تا زمانی که بارداری شما به پایان برسد، ممکن است نیازی به درمان‌های پزشکی نداشته باشید.

اگر باردار هستید و به دنبال حذف موی زائد با لیزر هستید، منتظر بمانید تا بعد از زایمان. دکتر شما احتمالا توصیه می کند چندین هفته صبر کنید.

عوارض جانبی شدید نادر هستند
ریزش مو با لیزر به ندرت ممکن است منجر به عوارض جانبی شدیدتر شود. استفاده از کیت لیزری در خانه خطر را افزایش می دهد و یا اگر از یک مرکزی که آموزش ندیده و گواهی نشده است، به دنبال درمان باشید.

عوارض جانبی ریزش موی لیزر عبارتند از:

رشد موی بیش از حد در منطقه درمان: گاهی اوقات این اثر پس از استفاده اشتباه  دیده می شود
تغییرات در بافت کلی پوست: اگر اخیرا پوست خود را برنزه کرده اید، ممکن است خطر ابتلا به این بیماری افزایش یابد.
زخم شدن : این رایج ترین عارضه برای کسانیست که بدنشان به راحتی زخم می‌شود.
تاول ها و پوسته پوسته شدن: این اثرات ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب خیلی زود پس از لیزر کردن ایجاد شود.
این عوارض جانبی را با دکتر خود مطرح کنید. اگر چه آنها بسیار غیر معمول هستند، هنوز هم ایده خوبی است که از آنها آگاهی داشته باشیم. اگر هر یک از این علائم را پس از لیزر مشاهده کردید، با پزشک خود تماس بگیرید.

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “سوالاتی درباره لیزر موی زائد،حقایق و شایعات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *